KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676445
*
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 17:14:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Carl Ewald Lönngren
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 17:14:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk mÃ¥lare född 1839, död 1902.Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37